top of page

Mindset & Longevity

Skupinový koučink zdraví

Prodlužte váš život ve zdraví a vydejte se na cestu k dlouhověkosti.
Nikdy není brzy. Nikdy není pozdě.
Doprovodíme vás ke skutečně naplňujícímu životu – životu, který zahrnuje nejen fyzické zdraví, ale pečuje i o duševní a emocionální pohodu. V rámci našeho programu kombinací špičkového výzkumu, personalizovaných strategií a síly skupiny dospějete k opravdové změně.

Nadcházející programy

Profil_foto_Mindset_Longevity program.jpg

Trvání: 5.10.2023 - 4.4.2024

Praha

Lektor: Klára Zurynková

D6D32E65-5838-4E27-BB5F-939B71D15D91.jpeg

Plzeň

Trvání: 17.10.2023 - 23.4.2024

Lektor: Nikola Pejsarová

IMG-20230718-WA0006~2.jpg

Kladno

Trvání: 5.10.2023 - 4.4.2024

Lektor: Petra Hříbalová

Proč náš program?

Rychlost stárnutí se může lišit o pětinásobek
 • Věděli jste, že proces stárnutí lze přisuzovat genetických faktorům pouze z 25 % ? Zbylých 75 % jsou faktory, které můžeme ovlivnit. Jak bude stárnutí probíhat, máme tedy z většiny ve svých rukách !

 • Všimli jste si, že někteří šedesátiletí vypadají na 40 a jsou naprosto fit, zatímco někteří čtyřicátníci vypadají na 60 a mají problém vyjít do druhého patra ?

 • Důvodem je rozdílná rychlost stárnutí, která se může lišit až o 5násobek ! Změnou návyků lze dle výzkumů proces stárnutí zpomalit až na 0,5 biologického roku na jeden rok kalendářní, naopak moderní životní styl může vést ke stárnutí za jeden rok až o 2,5 biologického roku člověka.

Obrana proti hlavním chronickým onemocněním

 • To, že jsou kardiovaskulární choroby jako je například infarkt myokardu nebo mozková mrtvice a diabetes 2. typu způsobené naším životním stylem, je všeobecně známý fakt.

 • Věděli jste ale, že stejně je to i s rakovinou, na kterou onemocní během života téměř každý druhý ? Přitom se odhaduje, že až 90 % všech takových onemocnění má kořeny v životním stylu a v prostředí !

 • Zásadní rizikový faktor je ale proces biologického stárnutí, které můžeme změnou životního stylu zpomalit.

Vitalita a produktivita do pozdního věku

 • Stárnutí má dopady nejen na naši vitalitu a možnost si dlouhá léta užívat radostí života, souvisí i s naší produktivitou a schopností pracovat.

 • Demografický vývoj populace nás nutí být aktivními a produktivními do stále pozdnějšího věku, neboť důchodové systémy většiny zemí stojí před kolapsem.

Untitled design (32).png
Proč náš program

DIABETES

600%

nárůst onemocnění diabetem 2. typu v ČR za posledních 50 let

OBEZITA

70%

populace má nadváhu nebo je obézní

RAKOVINA

90%

onkologických onemocnění  souvisí s životním stylem

Co s námi získáte?

Hubnutí, zlepšení tělesné kompozice a přirozená detoxifikace
 • Většina diet ignoruje individuální mikrobiom i signální a hormonální efekty specifických druhů potravin.

 • Dieta, při které máte hlad, je psychicky nesmírně náročná, dlouhodobě neudržitelná a často způsobuje "jojo-efekt".

 • Jakákoliv dieta, která nevede k trvalé změně životního stylu, je kontraproduktivní.

 • Během kurzu si proto sestavíte váš individuální jídelníček, který bude odpovídat vašemu fenotypu a  podporovat vaše potřeby a vaši specifické cíle.

Zlepšení fyzické kondice 
 • Vedle stravování hraje pohyb pro naše zdraví zásadní roli. Jedná se o nejúčinější prostředek, který léčí a zabraňuje vzniku chorob.

 • V průběhu stárnutí klesá množství a kvalita mitochondrií a jejich schopnost vytvářet energii. Proto nám věkem klesá výkonnost, kterou můžeme měřit všem sportovcům známým VO2max.

 • Správně nastavené pohybové aktivity tento proces nejenom zpomalují, ale je možno jej zcela zvrátit. Ne všechny druhy pohybových aktivit mají ale stejné účinky a hodí se pro kohokoliv.

 • Během kurzu vám pomůžeme nastavit váš individuální pohybový plán, který bude odpovídat vašemu věku, vašim cílům a možnostem.

Snížení hladiny stresu a zvýšení odolnosti
 • Dlouhodobý stres způsobuje celou škálu zdravotních problémů. Je proto dobré osvojit si základní nástroje zvládání stresu.

 • Vedle mindfulness a meditačních technik se seznámíte s dechovými cviky a novým způsobem efektivního dýchání, které jednak podporují metabolické zdraví, ale také působí pozitivně na váš centrální nervový systém.

 • Cirkadiánní rytmus a spánek mají zásadní vliv na naše celkové zdraví. Pomůžeme vám nastavit si vaši individuální spánkovou a stravovací rutinu tak, aby podporovala regeneraci vašeho organismu.

Untitled design (33).png

Zarezervujte si vaše místo ještě dnes!

Co s námi získáte
Ja program prbíhá

Jak to funguje?

Struktura programu:

 • 14 workshopů

 • Délka workshopů: ca. 3 hodiny

 • Frekvence workshopů: každých 14 dní, 

 • Doba trvání programu: 26 týdnů

 

Základní principy workshopů:

 1. Nedirektivní koučinkový přístup - účastník si individuálně zvolí jakou změnu v jakém rozsahu chce a/nebo je schopen realizovat  (strava, pohyb, stres management & relax, imunita) 

 2. Podpora skupiny: nehodnotíme se, nesrovnáváme se, povzbuzujeme se, slavíme úspěchy

 3. Transfer vědomostí: Metabolismus, aktuální vědecké poznatky, principy zdravé výživy, základy pohybových aktivit, techniky stres managementu

 4. Technologie: V případě zájmu (za příplatek): kontinuální měření krevní glukózy, HRV, VO2max

Komplementární e-learning obsahuje:

 • Modul 1: Fyziologie & Metabolismus

Abychom získaly motivaci ke změně, musíme pochopit, co s námi dělá naše evoluční biologie. V tomto modulu se dozvíte vše co potřebujete vědět o metabolismu a o tom, co s naším organismem dělá naše moderní strava, nedostatek pohybu a stres.

 • Modul 2: Mindset změny

Správně se stravovat, více se hýbat a méně se stresovat. Je to jednoduché. To přece dokáže každý. Nebo? Bohužel změna chování a změna zažitých návyků je nesmírně těžká a málokdo je schopen jí sám zvládnout. Proč je tomu tak? Příčin leží ve strukturách našeho mozku, který se snaží bránit jakýmkoliv změnám a sabotuje naše snahy o změnu dlouhodobých návyků.

 • Modul 3: Master plán změny

Tento Master plán na 26 týdnů obsahuje

- Stravovací plán,

- Pohybový plán a

- Plán pro imunitu a relaxaci.

Každý plán obsahuje implementačními úrovně, abyste se mohli pomalu na změny přizpůsobit. Tento plán vás povede všemi oblastmi, krok po kroku, den po dni, týden po týdnu.

Untitled design (39).png
O nás

Kdo program připravil?

Dr. Ivan Černohorský 

dlouhodobě se zabývá koučinkem manažerů a sportovců. Narodil se roku 1962 v Praze. V roce 1979 odešel do Německa, kde se věnoval vrcholovému sportu (šerm) a vystudoval národní hospodářství. Od roku 1990 do roku 1993 pracoval jako vědecký asistent na katedře mezinárodních vztahů a monetární ekonomie na univerzitě ve Würzburgu, kde 1993 získal postgraduální doktorát z ekonomie. V letech 1993–1997 pracoval v bankovnictví v Mnichově a v Praze. Od roku 1997 do roku 2005 řídil v ČR dceřiné společnosti německé Hypo-Bank, Baader Bank a nakonec působil jako generální ředitel Interbanky patřící do skupiny Bayerische Landesbank. Od roku 2005 působí v oblasti lidských zdrojů. Pod značkou Mindset se věnuje vzdělávacím projektům „Mindset Coaching“, „Mindset Longevity & Health Coaching“, vytvořil a provozuje e-learningovou platformu „Learn-Online“.

“Program vznikl z mé posedlosti  přírodními vědami, zejména nedávným výzkumem z oblasti evoluční biologie, biochemie a metabolismu. Začal jsem před několika lety poznatky postupně aplikovat sám na sebe s výsledkem, že jsem ještě nikdy nebyl tak fit a necítil se tak dobře jako nyní, v mých 58 letech. Před nějakou dobou ve mně uzrálo přesvědčení, že bych mohl  vědomosti týkající změn životního stylu spojit s metodami koučinku, zejména s know-how koučinku změny a poskytnout je ve formě transformačního programu veřejnosti.”

 • LinkedIn

Často kladené otázky

 • Co je Mindset Health Coaching?
  Mindset Longevity & Health Coaching je typ koučování, jehož cílem je zlepšit vaše zdraví a zvýšit vaše šance na dlouhý a naplněný život. Pomůže vám osvojit si zdravější návyky, zvládat chronické stavy a vést zdravější životní styl. Mindset Longevity & Health Coaching se zaměřuje mimo jiné na oblasti, jako je psychologie a mindset změny, individuální stravovací návyky, fyzická aktivita, psychická a emoční pohoda a zvládání stresu. Mindset Longevity & Health Coaching používá specifické techniky změny chování, které vám pomohou změnit pozitivně vaše návyky. Mindset Health Coaching vám pomůže překlenout propast mezi lékařskou radou a implementací doporučených změn. Používá nástroje a hodnocení specifické pro zdraví a wellness, jejichž pomocí můžete zjistit váš aktuální zdravotní stav a měřit váš pokrok. Mohou to být záznamy o výživě, monitory fyzické aktivity, hodnocení stresu a další. Mindset Longevity & Health Coaching zohledňuje vaše individuální cíle a potřeby, zahrnuje proces vytváření akčních plánů, poskytuje podporu a pomáhá vám převzít zodpovědnost za vaše zdraví.
 • Co musím umět a vědět, abych mohl/a do programu vstoupit?
  Nemusíte mít žádné odborné znalosti. Zásadní je, být otevřený celostnímu přístupu k lidskému organismu a zdraví. Dále mít chuť učit se a být otevřený změně a novým informacím.
 • Kolik lidí se mnou bude na workshopech?
  Snažíme se velikosti skupin organizovat tak, aby ve skupině bylo 6 - 12 osob. To je velikost, která se nám z hlediska skupinové dynamiky nejlépe osvědčila.

Odemkněte svůj potenciál, prodlužte délku života ve zdraví a prosperujte ve svém těle i mysli.

Kontakt
bottom of page